پرسش و پاسخ

 

جهت هرگونه پرسش در حیطه سلول درمانی و شرکت ما، سوالات خود را به ایمیل ارسال بفرمایید

 

پرسش های شما در حیطه سلول درمانی: 

 

سوال 1: آيا استفاده از سلول‌هاي بنيادي عارضه‌اي به همراه دارد؟

قابل توجه شما باشد که هيچ روش درماني بدون عارضه نيست و گاه لازم است که براي مشاهده اين عوارض مدت زمان طولاني از ارائه روش گذشته باشد. با اين حال سابقه استفاده از سلول‌هاي بنيادي مزانشیمی بيش از ۵۰ سال بوده و تا کنون عارضه جدي همانند ايجاد سرطان در استفاده از اين سلول‌ها گزارش نشده است. برخلاف سلول‌هاي بنيادی مزانشیمی ، استفاده از سلول‌هاي بنيادي جنيني تمايز نيافته در مدل‌هاي حيواني نشان داده شده است که مي‌تواند با عوارضي همچون ايجاد تومور، همراه باشد.

 

سوال 2: آیا قرصی وجود دارد که بتواند سلول های بنیادی بدن را تحریک نماید؟

خیر. در حال حاضر تنها داروی مورد استفاده برای تحریک سلول های خون ساز دارویی است به نام G-CSF که تنها به صورت تزریقی قابل استفاده است. این دارو باعث می شود که سلول های بنیادی خون ساز از مغز استخوان وارد گردش خون شوند که در حال حاضر تنها کاربرد آن در پیوند مغز استخوان است.

 

سوال3: PRP چه تاثیری در بهبود شرایط بیماران مبتلا به آرتروز دارد؟ آیا آن را تایید می کنید؟

در PRP که به تازگی وارد سیستم درمانی شده، اصولا پلاسمای غنی از پلاکت خود بیمار را به  منطقه ای که پلاکت خونی فراوانی دارد تزریق می کنند. در گذشته دیده می شد که حتی از خون خود بیمار می گرفتند و بعد از پردازش، سرم آن را تزریق می کردند. در مجموع این کار در دست تحقیق است. این روش درمانی در جاهای مختلف دنیا و حتی ایران در حال انجام است اما ما آن را نه رد و نه تایید می کنیم.

 

سوال 4: به طور کل جهت درمان بیماری های ارتوپد و زیبایی، کدام روش را موثر میدانید؟ سلول درمانی یا PRP  ؟

مشکلی که PRP در ایران دارد چه در بحث زیبایی چه ارتوپدی و غیره این است که بسیار پخش شده و بسیاری از اماکن آن را با قیمت های ارزان انجام می دهند و گاها دیده می شود در مواردی که بیمار نیازی به PRP ندارد، تزریق انجام می شود که این باعث می شود اصل کار PRP و کاربرد آن در بیماران زیر سوال برود. در مجموع می توان گفت اهمیت PRP فقط در این است که دسترسی به آن راحت است اما ارزش آن در نهایت در تحقیقاتی هم که شده، حدود شش ماهه و یک ساله بوده و در مورد درمان آرتروز دوباره بیمار به وضعیت قبل از تزریق در آرتروز برگشته است PRP تسکین موقت به بیمار می دهد.

تماس با ما

  آدرس دفتر شرکت:

شیراز- خیابان مشیر فاطمی- نبش کوچه 1 - ساختمان شماره 2 دانشگاه علوم پزشکی- طبقه 3- اتاق 310- مرکز رشد سلول های بنیادی و مهندسی بافت- کدپستی 7135644144

 آدرس کلینیک سلول درمانی:

شيراز - دروازه قرآن - ابتداي شهرك گلشن - بيمارستان مادر وكودك غدير- مرکز سلول درمانی غدیر

شماره تماس:07132360971

نقشه