فرورفتگی و چین و چروک های پوستی

 

 

 

فرورفتگی های پوستی ناشی از جوش های پوستی، سوختگی، بیماری سالک و بخیه می باشند. چین و چروک های پوستی نیز با افزایش سن به تدریج در افراد رخ می دهند. قابل ذکر است که قرار گرفتن طولانی مدت زیر نور خورشید سبب خشکی و زبری پوست، شلی و افتادگی پوست و نهایتا چین و چروک می شود. هر چند که عوامل ژنتیکی نیز گاها سبب ایجاد چین و چروک زودرس در افراد می گردد. تاکنون از میان درمان های طبی، پركننده هايی (filler)  نظير محصولات حيواني (کلاژن گاوی) و مواد صناعي – عمدتا از نوع اسید هیالورونیک - بیشتر مورد استفاده قرار می گرفته که بدليل عوارض پس از تزريق (واكنشهاي حساسيتي و اسكارهاي دائمي درزمینه‌ی ژلهای دائمی از اقبال افتاده‌اند یا از انواع تجاری اسید هیالورونیک با ماندگاری موقت استفاده می شده که  نياز به تزریق مجدد برای حفظ اثر و رضایت مندی بیمار دارد. از طرفی محصول بوتاکس (سم رقیق شده‌ی بوتولینوم) در بهبود خطوط و چروک ناحیه‌ی فوقانی صورت موثر است و همچنین لیپوترانسفر (انتقال چربی از بافتهای شکم یا ران به صورت) که جهت حجم دادن به صورت استفاده می شود، با ریسک کاهش حجم و کارایی بعد از چند ماه، مواجه است. در نتیجه نیاز به محصولي کاملا ایمن، انساني و ترجيحا خودي (اتولوگ) و در عین حال با ماندگاری و اثربخشی بیشتر، زمينه‌ی تحقيقات و كارآزمايي هاي باليني مختلفي را فراهم آورد.

شماتیکی از روش سلول درمانی در درمان چین و چروک های پوستی:

 

جهت انجام سلول درمانی ابتدا معاینات اولیه جهت بررسی شرایط بیمار بررسی می شود. در صورت تائید صلاحیت، بافت پوست از پشت گوش بیمار گرفته شده و طی فرآیند خاصی سلول های فیبروبلاست از آن خارج می شود. پس از فرایند تکثیر و انجام آزمایش های تائید کیفیت سلول ها، سلول های فیبروبلاست به بدن بیمار تزریق شده و طی مدت زمان معین ترمیم بافت پوست صورت می پذیرد.

 

 

 

تماس با ما

  آدرس دفتر شرکت:

شیراز- خیابان مشیر فاطمی- نبش کوچه 1 - ساختمان شماره 2 دانشگاه علوم پزشکی- طبقه 3- اتاق 310- مرکز رشد سلول های بنیادی و مهندسی بافت- کدپستی 7135644144

 آدرس کلینیک سلول درمانی:

شيراز - دروازه قرآن - ابتداي شهرك گلشن - بيمارستان مادر وكودك غدير- مرکز سلول درمانی غدیر

شماره تماس:07132360971

نقشه